Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineokpol blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
3013 odwiedzin | wpisów: 0, komentarzy: 1, artykułów: 8, obserwuje: 1

Czy na dachu musi być wyłaz?

autor: okpol blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Zgodnie z prawem budowlanym montaż wyłazów na dachu jest konieczny. Wyglądają jak niewielkie okna dachowe, mają podobną do nich konstrukcję, są estetyczne, solidne, wykonywane z drewna lub PVC. Mogą być otwierane na bok lub do góry. Montuje się je na dachach o kącie pochylenia od 15 do 65 stopni.

Nowoczesne, energooszczędne wyłazy mają bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła podobny do dobrych okien połaciowych. Na przykład wyłaz klapowo-wysokoosiowy OKPOL Versa INS E2+ z profilami drewnianymi i kołnierzem paroprzepuszczalnym w zestawie, ma współczynnik Uw=1,2 W/(m2K), natomiast model wykonany z PVC, czyli Versa ING E2+ ma Uw=1,1 W/(m2K), co spełnia restrykcyjne normy energooszczędności, jakie będą obowiązywać od 2021 roku.

Wyłazy polskiego producenta firmy OKPOL przeznaczone do pomieszczeń użytkowych mają pakiety dwuszybowe o grubości 24 mm, wypełniane argonem (współczynnik przenikania ciepła szyby Ug = 1,0 W/m2K). Zastosowane oszklenie stanowi kompromis między przystępną ceną, a  wysoką jakością wykonania i dobrymi parametrami termicznymi. Wyłazy wyposażone są w ciepłą ramkę międzyszybową oraz powłokę niskoemisyjną – elementy zapewniające bardzo dobrą termikę i statykę konstrukcji.

Przy tym,  wyłazy firmy OKPOL do pomieszczeń użytkowych, mają w standardzie klamkę z kluczykiem (chroni przed niepożądanym otworzeniem zarówno od wewnątrz budynku, jak i z zewnątrz), która dodatkowo umożliwia mikrouchylenie wyłazu, czyli wietrzenie pomieszczeń bez konieczności otwierania wyłazu.

Więcej na: https://www.okpol.pl/wylazy-do-pomieszczen-uzytkowych/
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:41750
Liczba wpisów:200181
Liczba komentarzy:849738
Liczba zdjęć:734060
Użytkownicy online:594