Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineokpol blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
9360 odwiedzin | wpisów: 0, komentarzy: 2, artykułów: 10, obserwuje: 1

Ciepły montaż okien dachowych

autor: okpol blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Ważne, by montaż okien dachowych, i tych na dach skośny i na dach płaski, zlecić dekarzowi, potrzebna jest bowiem wiedza nie tylko o samych oknach, ale i o konstrukcji dachu.

Dekarz zacznie od porównania rozmiarów stolarki i rozstawu krokwi, ponieważ niezbędne jest zachowanie odpowiednich odstępów pomiędzy oknem a pokryciem dachowym. Odpowiedni odstęp musi też być między ościeżnicą a deskowaniem dachu, co jest konieczne, żeby wykonać tak zwany ciepły montaż okna połaciowego. By wpasować okna w konstrukcję dachu, może być konieczne wykonanie łat montażowych.

Najistotniejsze w ciepłym montażu okna dachowego jest poprawne wykonanie izolacji termicznej. I tu niezwykle ważne są umiejętności i wiedza dekarza. Niektórzy producenci ułatwiają pracę dekarzom, oferując gotowe elementy. Na przykład rama izolacyjna ze spienionego polipropylenu UTB OKPOL, którą łatwo i szybko wypełnia się szczelinę między ościeżnicą a konstrukcją dachu. Z kolei do połączenia okna z folią dachową można wykorzystać kołnierz paroprzepuszczalny AKP,  pozwalający na uszczelnienie i docieplenie ościeżnicy w konstrukcji dachowej. Firma OKPOL do swoich produktów oferuje też  fartuchy ołowiane, podklejane szerokim paskiem z butylu, który ułatwia montaż okna i zapewnia dobrą przyczepność elementu do różnych powierzchni.


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49702
Liczba wpisów:206868
Liczba komentarzy:874510
Liczba zdjęć:764823
Użytkownicy online:447